۱۳۸۷ اردیبهشت ۲۶, پنجشنبه

بزرگداشت ميلاد حضرت زينب (س) و روز پرستار در دشتي

به مناسبت خجسته‌زاد روز ولادت با سعادت عقيله بني‌هاشم، عالمه غير معلمه، الگوي صبر و پايداري و روز پرستار و همچنين تقارن آن با روز جهاني ماما مراسم باشكوهي با حضور امام جمعه شهرستان حجت‌الاسلام مصلح، فرماندار دشتي آقاي جمشيدي، مسؤولين ادارات و نهادهاي انقلابي و كادر اداري و پرستاري بيمارستان و شبكه بهداشت و درمان در تاريخ 22/2/87 در سالن اجتماعات شهيد باهنر بيمارستان زينبيه برگزار شد. در اين مراسم حجت‌الاسلام مصلح درخصوص وظيفه پرستار و اهميت كار پرستاران و بهياران و كادر بهداشتي و درماني، سخناني ايراد كرد. وي گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، پرستاران فرشته رحمتند و از پرستاران خواست ضمن ارتقاي دانش و مهارت خود با بيماران و همراهان آنان برخورد مهربانانه داشته باشند و دستورات اسلام را در رعايت شئونات اسلامي در ويزيت و مراقبت از بيماران مراعات كنند. وي اظهار اميدواري كرد روزي فرا رسد كه براي مراقبت از بيماران تعداد كافي نيروي همگن وجود داشته باشد. در ادامه مراسم، كليپ عملكرد دفتر پرستاري در سال 1386 به نمايش گذاشته شد. همچنين ياد و خاطره بهيار فقيد بيمارستان زينبيه خورموج مرحوم عالي چاهشوري گرامي داشته شد. در پايان از پرستاران و ماماهاي نمونه و اعضاي نمونه بسيج جامعه پزشكي تقدير شد.

۱۳۸۷ اردیبهشت ۲۴, سه‌شنبه

اخبار شبكه بهداشت و درمان شهرستان دشتي در فروردين ماه 87

برگزاري مراسم زنگ سلامت در شهرستان دشتي
مراسم زنگ سلامت با حضور بخشدار مركزي، شهردار، رييس آموزش و پرورش، رييس شبكه بهداشت و درمان و جمعي ديگر از مسؤولان شهرستان دشتي، مديران و دانش‌آموزان و كارشناسان شبكه بهداشت و درمان در محل دبيرستان فاطميه، يكشنبه 19/1/87 برگزار شد. اين مراسم با نواختن زنگ سلامت توسط دكتر محمودي رييس شبكه آغاز شد. وي با عرض تبريك هفته سلامت در خصوص برنامه‌هاي هفته سلامت سخناني ايراد كرد. وي گفت: هفته سلامت هر ساله بهانه‌اي است براي اطلاع‌رساني در خصوص موضوعات مهم بهداشت. دكتر محمودي با اشاره به شعار سازمان جهاني بهداشت درخصوص تأثير آب و هوا بر سلامت و پيشگيري از روند افزايش تغييرات جوي و آمادگي لازم براي مقابله با اثرات از جمله سيل‌ها، خشكسالي‌ها و بي‌آبي‌ها سخناني ايراد كرد. در ادامه از همه سازمان‌ها و نهادهاي مختلف شهرستان كه در جهت ارتقاي سطح سلامت در سال 86 تلاش نموده‌اند تشكر و قدرداني نمود. در پايان مقاله‌اي با موضوع سلامت توسط يكي از دانش‌آموزان قرائت شد. مراسم با دعاي صبحگاهي پايان يافت.

همايش تجليل از فعالان عرصه سلامت
به مناسبت هفته سلامت همايشي با حضور امام جمعه شهرستان حجت‌الاسلام مصلح،‌فرماندار دشتي، شهردار و جمع ديگري از مسؤولان شهرستان با هدف شناسايي و تقدير از جمعي از فعالان عرصه سلامت از جمله بازرسان بهداشت محيط و پاكبانان شهرداري و فعالان بهداشت مدارس در مورخ 24/1/87 در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامي خورموج برگزار شد.
دراين مراسم دكتر محمودي رييس شبكه بهداشت و درمان، برنامه‌هاي هفته سلامت را تشريح كرد و پيام رياست دانشگاه را خطاب به پاكبانان شهرداري قرائت نمود. امام جمعه شهرستان نيز در زمينه سلامت و بهداشت از ديدگاه دين مبين اسلام مطالبي بيان داشت. آقاي مهندس رنجبر عضو هيأت علمي دانشگاه نيز در خصوص شعار روز جهاني بهداشت و تأثير تغييرات آب و هوا بر سلامت سخناني ايراد كرد. همايش با اهداي هدايا به فعالان بهداشت محيط، مدارس و پاكبانان شهرستان خاتمه يافت.

هفته سلامت در شهرستان دشتي
به مناسبت هفته سلامت برنامه‌هاي زير در شهرستان دشتي برگزار شد.
1- نواختن زنگ سلامت در مدارس شهرستان
2- آموزش دانش‌آموزان مقاطع مختلف توسط كارشناسان و كاردانان شبكه و مركز بهداشت
3- برگزاري مراسم ورزشي و نقاشي با موضوعات بهداشتي در مدارس شهرستان
4- بازديد دانش‌آموزان از مراكز بهداشتي درماني شهرستان
5- برگزاري كلاس‌هاي آموزشي گروهي در مراكز و خانه‌هاي بهداشت
6- نصب و توزيع تراكت و پلاكارد و كتابچه پيك سلامت با عنوان شعار هفته سلامت و همچنين روزشمار اين هفته به مراكز و خانه‌هاي بهداشت و مدارس
7- برپايي پايگاه اطلاع‌رساني در سطح شهر با همكاري جمعيت هلال احمر شهرستان
8- مكاتبه با امام جمعه براي ايراد سخنراني در خصوص سلامت در خطبه‌هاي نماز
9- اجراي نمايش عروسكي با موضوعات مرتبط با سلامت در مهدهاي كودك
10- برپايي همايش تجليل از فعالان عرصه سلامت در تاريخ 24/1/87
11- تهيه نشريه آموزش بهداشتي ويژه هفته سلامت و توزيع بين ادارات و مراكز شهرستان
12- آموزش امدادگران جمعيت هلال احمر و دانشجويان دانشگاه آزاد در مورد موضوعات مرتبط با سلامت
13- شركت مدير شبكه و كارشناس مسؤول بهداشت محيط در جلسه شوراي اسلامي شهر و تبادل نظر در خصوص مشكلات بهداشتي شهر

اردوي زيارتي كاروان راهيان نور پايگاه مقاومت امام حسن مجتبي (ع) شبكه بهداشت دشتي
يك دوره اردوي كاروان راهيان نور از طرف مديريت، انجمن اسلامي و پايگاه مقاومت بسيج اداري امام حسن مجتبي (ع) شبكه بهداشت و درمان شهرستان دشتي از مورخ 28/12/86 به مدت 5 روز به تعداد 17 نفر برگزار گرديد.
در اين اردو بسيجيان شبكه، يادمان شهداي اروندكنار، طلاييه،‌شملچه، فكه، تنگه چزابه، هويزه، فتح‌المبين و بارگاه ملكوتي حضرت دانيال نبي (ع) را زيارت كردند و با ديدن آثار بجا مانده از فداكاري‌هاي رزمندگان هشت سال مقاومت، خاطره رشادت‌ها و دلاوري‌هاي مردان غيور و زنان پاكدامن ايران‌زمين را در ياد خود زنده كردند.

تجليل از كارگران نمونه شهرستان دشتي

مراسم گراميداشت و تجليل از كارگران نمونه شهرستان دشتي در تاريخ 11/2/87 در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد. در اين مراسم شبكه بهداشت و درمان شهرستان دشتي و بيمارستان زينبيه نيز از كارگران نمونه خود به نام‌هاي ابراهيم صحت‌پور و مجيد عبدلي تقدير و تشكر به عمل آورد و به رسم يادبود هدايايي به آنان تقديم شد.

اخبار شبكه بهداشت و درمان شهرستان دير در فروردين ماه 87

بيش از 36 هزار سي‌سي خون طي 4 ساعت در دير اهدا شد
مسؤول اكيپ سيار سازمان انتقال خون بوشهر گفت: به مناسبت هفته سلامت و بنا به درخواست شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير، با استقرار اكيپ سيار سازمان انتقال خون بوشهر، 36 هزار و 450 سي‌سي خون در اين شهر اهدا شد.
محمود شيباني روز جمعه مورخ 23/1/87 در گفتگو با روابط عمومي شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير افزود: از اين مقدار خون اهدايي، انواع فراورده‌هاي خوني شامل پكسل، پلاسما، كرايو و پلاكت تهيه و در اختيار مراكز درماني و بيماران خاص نظير تالاسمي،‌دياليز، هموفيلي و سرطاني قرار مي‌گيرد.
وي اظهار داشت: واحدهاي خوني اهدايي در بخش ويروس‌شناسي پايگاه انتقال خون از نظر بيماري‌هاي هپاتيت C و B ، ايدز و سفليس مورد آزمايش قرار مي‌گيرند و نتايج آن به آدرس اهداكنندگان خون ارسال مي‌گردد.
شيباني وضعيت اهداي خون در دير را مطلوب عنوان كرد و گفت: مردم اين شهر استقبال بسيار گسترده‌اي در زمان استقرار اكيپ سيار خون‌گيري داشته‌اند ولي به دليل محدوديت زماني در نگهداري خون‌هاي دريافتي امكان‌ پذيرش از همه آنان نبود و فقط 81 نفر از آنها پذيرش شدند.
گفتني است شهرستان دير با جمعيتي بالغ بر 60 هزار نفر فاقد پايگاه انتقال خون مي‌باشد و مردم خواهان احداث و استقرار پايگاه ثابت خون‌گيري در اين شهرستان هستند چرا كه به گفته آنان، استقرار اكيپ‌هاي سيار به مناسبت‌هاي مختلف جواب‌گوي حجم عظيم درخواست‌هاي مردم نيست.

اولين نشست مطبوعاتي مدير شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير
به مناسبت هفته سلامت، ‌اولين نشست مطبوعاتي مدير شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير برگزار شد.
اين نشست كه در مورخ 23/1/87 با حضور جمعي از خبرنگاران شهرستان دير در محل سالن اجتماعات شبكه و مركز بهداشت برگزار گرديد. مدير شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير با اشاره به نقش حساس و خطير خبرنگاري، خواستار تعامل بيشتر خبرنگاران با شبكه و مركز بهداشت شد.
دكتر عليزاده‌رضويان با ارايه عملكرد شبكه و مركز بهداشت در سال 86،‌آن را مطلوب عنوان كرد و افزود: اين شبكه در سال گذشته در بخش بهداشت و درمان، چه در زمينه تهيه تجهيزات و چه در زمينه عمراني با مساعدت ويژه رياست محترم دانشگاه شاهد رشد چشمگيري بوده‌است.
وي گفت: راه‌اندازي آزمايشگاه مواد مخدر، راه‌اندازي داروخانه شبانه‌روزي،‌تكميل و راه‌اندازي راديولوژي مركز خدمات سلامت حضرت مهدي (عج) دير، تجهيز و راه‌اندازي واحد هاري، راه‌اندازي پايگاه اورژانس 115 جاده‌اي دوراهك، انجام طرح‌هاي مختلف بهداشتي همچون واكسيناسيون هپاتيت B متولدين 68 و 69 ، تنظيم خانواده، مراقبت‌هاي كودكان و مادران، اجراي عمليات سم‌پاشي، و مه‌پاشي برعليه بيماري سالك در مناطق بردخون،‌آبدان، بردستان و لمبدان از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته است.
مدير شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير، انجام عمليات اجرايي تكميل بيمارستان دير و احداث 6 واحد مسكوني جنب مركز خدمات سلامت دير را از برنامه‌هاي عمراني سال 87 اين شبكه دانست.
دكتر عليزاده‌رضويان در پاسخ به سؤال خبرنگاري مبني بر وضعيت قرنطينه دير گفت: مبادي ورودي و خروجي اين بندر به علت كمبود نيروي متخصص در پست قرنطينه به صورت مطلوب كنترل نمي‌شود و ملواناني كه از طريق بندر دير به كشورهاي حاشيه خليج‌فارس مسافرت مي‌كنند به صورت سرپايي معاينه مي‌شوند.
وي مشكلات پيش روي شبكه و مركز بهداشت را عدم برخورداري اين شهر از بيمارستان عنوان كرد و افزود: احداث بيمارستان يك كار زيربنايي است كه با عملياتي شدن آن بسياري از مشكلات مردم و خواسته‌هاي آنان مرتفع مي‌گردد.
وي درخصوص اقدامات انجام شده جهت تكميل بيمارستان دير پاسخ داد: بيمارستان دير جزو بيمارستان‌هاي مصوب است كه در سفر اول رياست محترم جمهوري به تصويب هيأت دولت رسيده‌است و سال 86 مبلغ 7 ميليارد ريال اعتبار اوليه براي تكميل و راه‌اندازي آن اختصاص يافته‌است و به زودي عمليات احداث ساختمان جديدد در همان محوطه شروع خواهد شد كه مجموعه دانشگاه علوم پزشكي به صورت ويژه مشغول پيگيري و انجام آن مي‌باشد.
در ابتداي اين نشست مسؤول روابط عمومي شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير هدف از برگزاري اين نشست را تعامل با خبرنگاران در حوزه اطلاع‌رساني عنوان كرد و افزود: اين نشست به مناسبت هفته سلامت و با رويكرد اطلاع‌رساني عملكرد شبكه و مركز بهداشت و اطلاع‌يابي از نقطه نظرات خبرنگاران برگزار شده‌است.

برپايي سفره‌هاي سلامتي در مدارس شهرستان دير

بيش از 1600 دانش‌آموز مقطع ابتدايي صبحانه سالم ميل كردند.
زهرا دريانورد دبير ستاد برگزاري هفته سلامت شهرستان دير گفت: به مناسبت هفته سلامت و در سومين روز از اين هفته كه به نام «سلامت، تغذيه و گروه‌هاي در معرض خطر» نامگذاري شده ا‌ست شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير اقدام به برپايي سفره سلامتي در مدارس روستايي جهت دانش‌آموزان مقطع ابتدايي نمود.
وي افزود: دراين مراسم تعداد 1650 دانش‌آموز در 39 مدرسه پاي سفره‌هاي سلامتي نشستند و صبحانه سالم ميل نمودند.
دبير ستاد برگزاري هفته سلامت، هدف از اين مراسم را معرفي تغذيه سالم به عنوان يك اصل مهم در سلامت روحي و جسمي عنوان كرد و بيان داشت:استفاده از خوراكي‌هاي با ارزش غذايي بالا مي‌تواند در پيشگيري از بيماري‌ها مؤثر باشد.
در اين مراسم كارشناسان و كاردانان بهداشت با تبيين نقش تغذيه در سلامتي افراد خواستار رعايت بهداشت و اصول تغذيه توسط دانش‌آموزان شدند.

مسابقات فوتسال جام سلامت
به مناسبت هفته سلامت مسابقات فوتسال ادارات شهرستان دير با حضور 7 تيم برگزار شد. در اين رقابت‌ها تيم‌هاي تأمين اجتماعي و شركت شيميايي متانول با شكست رقيبان خود به ديدار نهايي راه‌ يافتند.
در اين ديدار تيم تأمين اجتماعي در ضربات پنالتي با نتيجه 3 بر صفر به پيروزي رسيد و عنوان قهرماني را از آن خود كرد.
در بازي رده‌بندي نيز تيم شبكه و مركز بهداشت با غلبه بر نيروي مقاومت بسيج سپاه به مقام سوم دست يافت.

زنگ سلامت در مدارس دير نواخته شد.
زنگ سلامت به طور همزمان روز يكشنبه در 125 مدرسه شهرستان دير، نواخته شد.
مدير شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير در آييني كه در مدرسه نمونه دولتي پسرانه شهداي بندر دير برگزار شد گفت: دانش‌آموزان مخاطبان اصلي پيام‌رسانان بهداشت در هفته سلامت مي‌باشند كه نقش مهمي در انتقال مفاهيم آموزشي و بهداشتي به خانواده‌ها و جامعه دارند.
دكتر عليزاده‌رضويان افزود: با توجه به شعار امسال سازمان جهاني بهداشت كه :حفاظت از سلامت در برابر تغييرات آب و هوايي» عنوان شده است چشم‌انداز جهان را در دورنماي پيشگيري از تخريب محيط زيست و رعايت اصول و موازين بهداشتي دانست.
وي اظهار داشت:‌آلودگي و تخريب محيط زيست منجر به تغييرات آب و هوايي مي‌گردد كه اين تغييرات سبب حوادث طبيعي به دور از انتظار در زمان و مكان مناسب خود مي‌شود.
وي تغييرات به وجود آمده در محيط را زمينه ايجاد بيماري‌هاي بازپديد و نوپديد عنوان كرد و خواستار رعايت كليه اصول و موازين بهداشتي در جامعه شد.
مدير شبكه و مركز بهداشت، حضور مديران و مسؤولين مختلف سازمان‌ها و ادارات را در اين آيين نشان‌دهنده همكاري‌هاي بين‌بخشي براي حفظ هرچه بيشتر سلامت جامعه عنوان كرد.
در ادامه مدير آموزش و پرورش شهرستان دير نيز حفظ سلامت را در گرو دو مقوله پيشگيري عنوان كرد و بيان داشت: تضمين درصد بالايي از سلامت جامعه ناشي از پيشگيري است و هميشه پيشگيري مقدم بر درمان بوده است.
سيدعلي پاكنژاد افزود: مقوله پيشگيري هم به فرد و هم به جامعه برمي‌گردد و بايد بسترسازي لازم در اين زمينه انجام شود كه دانش‌آموزان با رعايت بهداشت مي‌توانند در ايجاد و ارتقاي فرهنگ سلامت نقش‌آفرين باشند.
امام جمعه شهرستان نيز در سخناني اظهار داشت: با توجه به تأكيد دين مبين اسلام به مقوله سلامت و حاكم بودن احكام اسلام در كشور، جهان شاهد پيشتازي و نوآوري دانشمندان جوان ايراني در پروژه‌هاي مرتبط با سلامتي است.
حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني افزود: هيچ پيشرفتي در جامعه بدون افراد سالم محقق نمي‌شود و عمل به دستورهاي اسلام بخش عمده سلامت را تأمين مي‌كند.
در اين آيين دانش‌آموزان به ارايه مقاله با موضوع سلامت و اجراي سرود پرداختند.

سفيران حوزه سلامت دير با شهيدان تجديد ميثاق كردند.
پرسنل شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير در اولين روز از هفته سلامت با حضور در گلزار شهداي گمنام اين شهر با آرمان‌هاي بلند آن عزيزان و امام راحل تجديد ميثاق نمودند.
در اين مراسم مسؤول روابط عمومي شبكه و مركز بهداشت شهرستان دير گفت: هدف نظام سلامت عزت و سربلندي ايران اسلامي است كه همانا آرمان شهيدان و امام راحل است.
ناظميان‌پور، امنيت و سلامت را دو مؤلفه اصلي رشد و پيشرفت جامعه دانست و افزود: پيشرفت‌هاي حاصله در كشور و نظام سلامت نتيجه امنيت ايجاد شده توسط شهيدان است و ما امروز با شهيدان پيمان مي‌بنديم كه در راستاي اين مهم گام برداريم.
حجت‌الاسلام والمسلمين حسيني اما جمعه دير نيز ضمن تقدير از تلاش‌هاي پرسنل شبكه و مركز بهداشت در عرصه سلامت جامعه افزود: بي‌شك تلاش‌ها و فعاليت‌هاي شما در عرصه سلامت جامعه در راستاي اهداف و آرمان‌هاي بلند شهيدان است.
وي گفت: امروز پيشرفت‌هاي علمي و تكنولوژي كه در كشور اتفاق مي‌افتد حاصل خون شهيدان است كه با جانفشاني و ايثار، از اسلام و تماميت ارضي كشور دفاع نمودند تا اينك فضاي لازم جهت توليد علم و نوآوري‌هاي علمي در كشور مهيا گردد و جامعه در رفاه و سلامتي باشد.
در ادامه با گل‌افشاني مزار شهدا و قرائت فاتحه ياد شهيدان گرامي داشته شد.
گفتني است شهرستان دير داراي 114 شهيد، 5 جاويدالاثر، 672 جانباز و 16 آزاده مي‌باشد.

اخبار شبكه بهداشت و درمان شهرستان ديلم در فروردين ماه 87

اجراي طرح بسيج سلامت نوروزي در شهرستان ديلم
طرح بسيج سلامت نوروزي از اول اسفندماه 86 لغايت 15 فروردين‌ماه 87 توسط 9 نفر از بازرسين بهداشت محيط در شهر ديلم اجرا گرديد. در اين طرح پرسنل بهداشت محيط به صورت كشيك‌هاي روزانه در صبح و بعد‌ازظهر از سطح شهر، مراكز طبخ و تهيه مواد غذايي و اماكن عمومي بازديد به عمل آوردند.
اهم فعاليت‌هاي اجرا شده در طرح بسيج سلامت نوروزي شهرستان ديلم عبارت بودند از:
1- بازديد از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن
2- كشيك مشترك پرسنل بهداشت محيط و حرفه‌اي با همكاري ادارات بازرگاني و دامپزشكي شهرستان
3- كلرسنجي روزانه
4- نمونه‌برداري از آب آشاميدني
5- جمع‌آوري مواد غذايي غيرقابل مصرف انساني
6- تهيه تابلو و نصب بنر و پلاكارد

اهم برنامه‌هاي اجرا شده به مناسبت هفته سلامت در شهرستان ديلم
1- نواختن زنگ سلامت در دبيرستان شهيد باقرپور:
همزمان با دومين روز از هفته سلامت در مراسمي با حضور فرماندار شهرستان ديلم، مدير آموزش و پرورش و معاون بهداشتي شبكه، زنگ سلامت به صدا درآمد. در اين مراسم پس از ارايه توضيحات لازم توسط دكتر جبلي درخصوص شعار امسال سازمان جهاني بهداشت، فرماندار ديلم براي دانش‌آموزان سخناني ايراد كرد. وي براي ايجاد انگيزه و تشويق به ادامه تحصيل قول‌هاي مساعدي براي دانش‌آموزان ممتاز در پايان سال تحصيلي داد.

2- برگزاري مسابقه‌هاي دو در سطح شهرستان ديلم:
در تاريخ 22/1/87 روز «سلامت و جامعه عاري از دخانيات» مسابقه دو دانش‌آموزي با حضور دانش‌آموزان مقطع راهنمايي ديلم از مسير مسجد اميرالمؤمنين تا روبروي فرمانداري ديلم با همكاري فرمانداري،‌ آموزش و پرورش، نيروي انتظامي و اورژانس 115 ديلم برگزار گرديد و در پايان به قيد قرعه به 10 نفر از شركت‌كنندگان در اين مسابقه جوايزي اهدا شد. همچنين اين مسابقات در مدارس ابتدايي روستاي سيامكان و گاوزرد، دبيرستان پسرانه شهر امام حسن (ع) برگزار شد و به نفرات برتر جوايزي اهدا گرديد.

3- برگزاري مسابقه كتبي براي عموم مردم
به مناسبت هفته سلامت مسابقه كتبي با موضوعات سلامت رواني اجتماعي و اعتياد، سلامت خانواده، بهداشت مدارس و پيشگيري از بيماري‌ها براي عموم مردم شامل 20 سؤال چهار گزينه‌اي به تعداد 1000 برگ تهيه و از طريق مراكز بهداشت درماني و خانه‌هاي بهداشت و مدارس در بين مردم توزيع و پس از جمع‌آوري پاسخ‌ نامه‌ها، به قيد قرعه به شش نفر از شركت‌كنندگان جوايزي اهدا شد.

4- نمايش فيلم‌هاي آموزشي در مراكز بهداشتي درماني
در طول هفته سلامت فيلم‌هاي آموزشي و تيزرهاي بهداشتي با موضوعات تغذيه، فرهنگ ترافيك، بهداشت دهان و دندان، بهداشت مواد غذايي و اعتياد در مراكز بهداشتي درماني براي مراجعين به مراكز نمايش داده شد.

5- اجراي نمايش خرس كوچولو و قلب سالم:
نمايش خرس كوچولو و قلب سالم به مناسبت هفته سلامت براي دانش‌آموزان پسرانه و دخترانه مقاطع ابتدايي و راهنمايي شهر ديلم در سالن شهيد كشتكار اداره آموزش و پرورش شهرستان ديلم به مدت 4 روز اجرا گرديد.

6- برپايي نمايشگاه هفته سلامت:
در تاريخ 27/1/87 لغايت 29/1/87 نمايشگاه سلامت صبح وعصر براي بازديد عموم مردم برپا گرديد. در اين نمايشگاه كه شامل غرفه‌هاي مبارزه با بيماري‌ها، سلامت خانواده، سلامت رواني اجتماعي و اعتياد، تغذيه، بهداشت محيط و حرفه‌اي، بهداشت مدارس، آموزش سلامت، بهداشت دهان و دندان امور هماهنگي و همچنين نمايشگاه عكس با موضوع «مشكلات زيست محيطي و حوادث ترافيكي» و غرفه صنايع دستي رابطين شهرستان بود، علاوه بر ارايه آموزش توسط كارشناسان به بازديدكنندگان در هر غرفه، BMI و فشارخون افراد در غرفه مبارزه با بيماري‌ها توسط كارشناس آن واحد اندازه‌گيري و توصيه‌هاي لازم به بازديدكنندگان ارايه شد.
پخش فيلم‌هاي آموزشي و توزيع پمفلت و تراكت از برنامه‌هاي ديگر در اين نمايشگاه بود.

اجراي مرحله دوم طرح واكسيناسيون هپاتيت B
مرحله دوم طرح واكسيناسيون هپاتيت B متولدين 1369 به مدت 10 روز از تاريخ 15/1/87 لغايت 31/1/87 اجرا شد. 95 درصد واجدين شرايط در اين طرح واكسينه شدند.